Jump to content

Photo
- - - - -

-nobots pe CS:GO

cs:go bot bots

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 Giugerty_Mic

Giugerty_Mic

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 posts
  • LocationBucuresti

Posted 02 October 2015 - 03:16 PM

Salutari.

Am vazut ca in parametrii serverului este linia "-nobots", care, presupun e setata de KROND.

In mod evident, parametrul acesta nu-mi permite sa activez botii pe server (detin un server de CS:GO de 32 sloturi pe KROND).

As vrea sa discutam un pic pe tema asta, sa inteleg mai bine de ce ati pus acest parametru. Botii pe CS:GO sunt rulati direct din engine, nu din vreun plug-in, ca in cazul CS 1.6. Asta permite ca botii sa nu ocupe slot. De exemplu, daca am 1 jucator pe server si 10 boti, serverul va aparea ca 1/32. Inteleg ca exista teama ca serverele sa fie banate pe GameTracker, asa ca am discutat si cu ei, pe aceeasi tema, iar raspunsul lor a fost cat se poate de clar: daca botii nu apar in statistica gametracker, nu e absolut nicio problema si niciun risc de a primi ban.

Iata conversatia intre mine si Burn, administratorul Gametracker, aici: http://www.gametrack...6265#post386265

In plus, toate serverele oficial VALVE (cele pe care se intra prin "Play with Friends" si care permit cresterea rankului) ruleaza boti, atunci cand nu sunt suficienti playeri pentru a completa echipele.

Cum spuneam, inteleg ca au fost probleme cu Gametracker legate de serverele de CS 1.6 care rulau boti. Dar CS:GO e cu totul alta poveste si nu mai este cazul pentru asa ceva, iar dovada este mai sus.

Ce parere aveti pe subiectul acesta?

Multumesc!

Giugy

Edited by Giugerty_Mic, 02 October 2015 - 03:27 PM.

• 0

Owner CS.ECILA.RO | DM.ECILA.RO | GO.ECILA.RO => 32 SLOTS KROND 

#2 Giugerty_Mic

Giugerty_Mic

Member

• Members
  • PipPip
  • 12 posts
  • LocationBucuresti

Posted 06 November 2015 - 11:20 AM

Deci, chiar insist pe subiectul asta, pentru ca vreau sa am servere pe Krond, insa decizia voastra de a pune -notbots pe cs:go ma impiedica.

Bineinteles ca am inchis serverul de GO pe care il aveam la Krond din cauza asta si am deschis la o alta firma de hosting, care permite botii din engine.

De fapt, am deschis 2 servere.

Ambele sunt in Gametracker, iar unul dintre ele are chiar scris mare in descriere ca are boti valve, level expert.

Am discutat iar cu adminul GameTracker sa confirm ca e in regula. Discutia este aici: http://www.gametrack...7458#post387458

Veti gasi acolo un screenshot, urcat pe imgur, in care se vede foarte clar cum sunt inregistrati botii, separat de playeri si ca nu afecteaza nici average-ul, nici ranking-ul, nici nu apar in Top Player List.

Sincer, asta e ultima mea incercare sa va fac sa intelegeti ca decizia de a pune -nobots este complet nedocumentata si ca singurul lucru pe care il provoaca este pierderea de clienti (eu sunt unul dintre ei).

Fac efortul asta pentru ca vreau sa revin pe krond cu serverele de cs:go. Nu stiu ce alte dovezi va mai trebuie ca sa realizati ca botii din engine-ul cs:go nu atrag niciun fel de consecinte negative. Din contra, determina playerii care intra, sa joace.

Multumesc.

• 0

Owner CS.ECILA.RO | DM.ECILA.RO | GO.ECILA.RO => 32 SLOTS KROND 

#3 seven1sin

seven1sin

Member

• Members
  • PipPip
  • 16 posts

Posted 20 October 2019 - 10:06 AM

Și nicio treabă de 2 ani.... Un răspuns ceva ....
  • 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users